Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Centrum Kultury i Aktywności: https://ckia.waw.pl/
Data publikacji strony internetowej: lipiec 2018 r.
Data ostatniej aktualizacji: czerwiec 2024 r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna ze standardem WCAG 2.1 na poziomie AA”
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej:
Nieustannie trwają prace zmierzające do poprawienia dostępności strony w możliwie pełnym zakresie.
Strona jest wyposażona w następujące funkcje:
Mapy, filmy fotografie opublikowane przed wejściem w życie ustawy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności.
Strona internetowa (łącze, link otwierający w nowej karcie adres strony internetowej Instytucji) https://ckia.waw.pl została zaprojektowana z wykorzystaniem następujących technologii:
HTML – do tworzenia struktury strony oraz oznaczania nagłówków, linków, formularzy itp.
CSS – do stylizacji i zapewnienia spójnego, responsywnego wyglądu strony.
JavaScript – do obsługi interaktywnych funkcji, takich jak formularze zapisu, nawigacja mobilna, karuzele wydarzeń.
WAI-ARIA – do ułatwienia nawigacji osobom korzystającym z czytników ekranu, poprzez dodanie ról i etykiet do elementów interfejsu.
Strona działa poprawnie w aktualnych wersjach przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Safari oraz mobilnych przeglądarkach (Android/iOS).Przetestowano zgodność ze standardowymi technologiami wspomagającymi, takimi jak: NVDA, JAWS, TalkBack i VoiceOver, przy aktywnej obsłudze CSS i JavaScript.
Informacje publikowane na stronie internetowej są dostępne w formacie tekstowym, wspierającym czytniki ekranu. Na życzenie udostępniamy treści w formie ETR (łatwy tekst), audiodeskrypcji.
Oświadczenie sporządzono dnia: 28.03.2025 r.
Deklarację o dostępności cyfrowej sporządzono na podstawie raportu z audytu zewnętrznego przeprowadzonego w dniach 2-6 grudnia 2024 r.
W przypadku problemów z dostępnością cyfrową strony internetowej prosimy o kontakt:
Magdalena Nowak-Żółkowska
(link przenosi do adresu poczty mailowej koordynatora dostępności cyfrowej) magdalena.nowak-zolkowska@ckia.waw.pl
telefon: 574 888 930
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
W przypadku odmowy zapewnienia dostępności cyfrowej można złożyć skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/
W sprawach związanych z zapewnieniem dostępności można złożyć skargę także do organu nadzorującego – Prezydenta m.st. Warszawy.
Instytucja ma czas 14 dni roboczych na realizację żądania od dnia wpływu takiego żądania lub skargi.
Budynek Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy przy ul. Siarczanej 6 znajduje się na dwóch kondygnacjach. Prowadzą do niego dwa wejścia główne: od strony ul. Siarczanej – schody i podjazd z kostki granitowej, od strony parkingu – ścieżka z nawierzchni mineralnej.
Kontakt w sprawach dostępności architektonicznej:
Bożena Mroczek
(link przenosi do adresu poczty mailowej koordynatora dostępności architektonicznej) Bozena.mroczek@ckia.waw.pl
Tel. 574 888 873
Osoby z trudnościami w komunikowaniu się mogą kontaktować się za pośrednictwem:
Kontakt w sprawach dostępności komunikacyjno – informacyjnej:
Marta Tarasiuk-Wścieklicka
(link przenosi do adresu poczty mailowej koordynatora dostępności komunikacyjno – informacyjnej) marta.tarasiuk-wscieklicka@ckia.waw.pl
tel. 574 888 875
W przypadku problemów z dostępnością prosimy o kontakt.
Każdy ma prawo złożyć wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, architektonicznej lub komunikacyjno-informacyjnej, a także skargę na jej brak.
Deklarację sporządziła Koordynatorka ds. dostępności cyfrowej – Magdalena Nowak-Żółkowska.