Zajęcia dla dzieci w wieku 

2-4 lata

29948313 - white silhouette round school icons with long shadows

Czwartki

11:00-11:45

Zajęcia ogólnorozwojowe mające na celu rozwój sensoryczny dzieci.

Na zajęciach dzieci poznają nowe faktury, konsystencje, smaki, zapachy.

Pobudzane są wszystkie zmysły, dziecko ćwiczy kreatywne myślenie, koordynację ruchową i motorykę małą. Podczas dość swobodnej zabawy dzieci poznają świat wielozmysłowo. Każde zajęcia to inny temat, nacisk na pobudzanie i rozwój innych zmysłów.

Do zajęć wykorzystywane są przedmioty użytku codziennego tj. ściereczki czy szczotki, przedmioty kreatywne tj. piórka, balony, pompony czy lampki choinkowe, ale także specjalistyczny sprzęt jak piłki sensoryczne czy maty sensoryczne. Używane są także tablice sensorycznomanipulacyjne, które dodatkowo stymulują dziecko do myślenia.

Podczas zajęć odtwarzana jest delikatna muzyka, która uspakaja dzieci i pobudza zmysł słuchu. Zajęcia nie są skierowane wyłącznie do dzieci, ponieważ rodzicie uczestnicząc w warsztatach mogą zapoznać się z rożnymi sposobami kreatywnej zabawy z dziećmi, jak samodzielnie wykonać zabawki sensoryczne oraz jak zachęcić dzieci do poznawania nowych zjawisk.

Dzieci podczas takich zajęć rozwijają się wielozmysłowo. Poznają nowe faktury, smaki, zapachy itp. Rozwijają takie umiejętności jak kreatywne myślenie, współdziałanie, integracja z innymi dziećmi. Umacniane są też umiejętności fizyczne – koordynacja ruchowa, motoryka mała i duża. Uczestnictwo w takich zajęciach jest bardzo dobrym przygotowaniem do przedszkola.

UWAGA – zajęcia odbywają się z udziałem rodzica lub opiekuna.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o zakwalifikowaniu się do udziału w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń.