W ramach projektu zrealizowano osiem spotkań teatralnych (w tym pięć finansowanych w ramach Funduszu Animacji Kultury), które w sumie obejrzało ponad 800 widzów.
W wydarzeniach uczestniczyły całe wielopokoleniowe rodziny, mieszkańcy najbliższej okolicy a także pobliskich osiedli.
Zaproponowany repertuar i charakter przedstawień zachęcał do interakcji niezależnie od wieku. Widownia brała aktywny udział we wszystkich przedstawieniach, a ostatnie ze spotkań zostało przygotowane przez rodziców i dziadków, ze wsparciem prowadzących.
Zaprosiliśmy mieszkańców, sąsiadów, całe rodziny od 0 do 100 lat do wspólnej zabawy podczas spektakli muzyczno-teatralnych, bazujących na legendach warszawskich („Złota kaczka”), twórczości poetów (Jan Brzechwa, Jeremi Przybora) oraz znanych wszystkim bajkach ( „Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek”). Postawiliśmy na większą otwartość i dostępność przenosząc scenę poza ściany instytucji, budując ją na zewnątrz, wśród zieleni, na powietrzu. Pozwoliło to na skorzystanie z propozycji także przechodniom, spóźnialskich nie wprowadzało w zakłopotanie, a młodsze dzieci miały swobodę w zamienianiu pozycji/ miejsca na widowni.