3 urodziny MAL-a w CKiA.

Trzecie urodziny Miejsca Aktywności Lokalnej za nami. Tym razem nawiązaliśmy do tradycji z pięknym ludowym akcentem. Powitał nas zespół „Korniczanie”, który swoimi regionalnymi pieśniami wprowadził nas w klimat tradycji mazowieckich wsi. Mogliśmy podziwiać nie tylko wspaniałe głosy wykonawców, ale również regionalne stroje. Podczas warsztatów na chwilę zatrzymał się czas i mogliśmy zanurzyć się w bardzo ciekawe rozmowy z twórcami warsztatów rękodzielniczych m.in. wikliny, garncarstwa, wycinanek z papieru, którzy są prawdziwymi pasjonatami. Dzieci wraz z rodzicami mogły ulepić garnuszek lub figurkę z gliny. Z żywych kwiatów powstały przepiękne wianki, a na wytrwałych czekały wycinanki z papieru. Wymagały one precyzji, ale było warto poświęcić na to czas. Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty kiszenia kapusty i wyrabiania masła, to piękna tradycja. Prowadzący warsztaty pokazali nam, jak w bardzo prosty sposób można ją kultywować i przekazywać najmłodszym.

Całość dopełniał pokaz kulinarny, podczas którego można było zobaczyć jak przygotować racuchy i oczywiście ich posmakować. Zapach chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem kusił i zachęcał do spróbowania, a kręcony ziemniak był ogromną atrakcją dla najmłodszych. Nie zabrakło tortu urodzinowego i życzeń pomyślności dla całej naszej społeczności na kolejne lata.

W czasie tych wszystkich szaleństw równolegle odbywała się gra w terenowa przygotowana wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr. 58 im. T. Gajcego.

Została również udostępniona wystawa plenerowa z okazji 200 rocznicy powołania pierwszej fabryki chemicznej w Królestwie Polskim.

Był to czas spędzony na wspólnych działaniach artystycznych, radosnym odkrywaniu sztuki i wspólnych poszukiwaniach połączeń dziedzictwa i tradycji.

Mimo chłodu, w CKiA panowała bardzo ciepła sąsiedzka atmosfera. Było cudnie, miło i swojsko.

Swoja obecnością wsparły nas: Dorota Kozielska – z-ca Burmistrza Dzielnicy Targówek, Katarzyna Górska-Manczenko – Radna Dzielnicy Targówek. Był z nami również Pan Andrzej Milewski reprezentujący Stowarzyszenie 200- lecia powołania Fabryki Hirschmann i Kijewski.

Wydarzenie było objęte honorowym Patronatem Prezydenta m.st. Warszawy.

Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie 200-lecia powołania Fabryki Hirschmann i Kijewski,

Partnerami wydarzenia byli:

Szkoła Podstawowa nr 58 im. Tadeusza Gajcego, OCHOTNICY WARSZAWSCY, Stowarzyszenie Vox Humana .

3 Urodziny MAL-a odbyły się w ramach Europejskie Dni DziedzictwaEuropejskich Dni Dziedzictwa.

Gra terenowa została przygotowana w ramach działania „Partnerstwa Instytucji Rozwijających Wolontariat” w ramach projektu OCHOTNICY WARSZAWSCY w roku 2022. Działanie finansowane jest ze środków m.st. Warszawy.

Post by ckiawawpl-admin

Comments are closed.