Drzewo genealogiczne – warsztaty. 19/10/2023

20 października 2023

ckiawawpl-admin

MAL

0

Warsztaty dla dorosłych oraz dzieci.

Tworzenie drzewa genealogicznego.

Za nami warsztaty i spotkanie sąsiedzkie pn. „Moje drzewo genealogiczne”. Uczestnicy dowiedzieli się jak rozpocząć badania genealogiczne, od kogo zaczyna się tworzenie takiego drzewa, jak uporządkować dane historyczne oraz jakie są główne źródła wiedzy na temat przodków. W obecnych czasach wiele informacji możemy znaleźć w Internecie, są do tego specjalne aplikacje, które nam ułatwiają znalezienie danych o naszej rodzinie. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty stolarskie, podczas których dzieci z rodzicami i seniorami tworzyli drzewo swojej rodziny.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Wolontariat, to co nakręca mnie do działania”. Projekt jest realizowany w ramach działania „Warszawskie partnerstwa dla wolontariatu”, które stanowi element projektu “Ochotnicy Warszawscy”. Działanie finansowane jest ze środków m.st. Warszawy.
Partnerami projektu są: Szkoła Podstawowa nr 58 im. T. Gajcego, Szkoła Podstawowa nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie, Dom Kultury Zacisze w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

GALERIA ZDJĘĆ

Post by ckiawawpl-admin

Comments are closed.